Що за Новий рік без феєрверків?

Що за Новий рік без феєрверків?

Це барвисте видовище допомагає створити святковий настрій і тішить наше почуття прекрасного! Виявляється, з феєрверками пов'язано багато чого цікавого. Про найцікавіші факти ми постараємося вам розповісти.

Феєрверки з'явилися в стародавньому Китаї приблизно 2 тисячі років тому. Спочатку вони служили для того, щоб відлякувати злих духів своїм блиском і гуркотом. Не дивно, що тоді без феєрверків не обходилися ні весілля, ні дні народження, ні релігійні свята, ні навіть похорон! Власне кажучи, піротехнічні шоу неймовірно популярні і в сучасному Китаї.

Цікаво, що 80% всіх феєрверків в світі made in China.

У деяких китайських технічних вузах, наприклад, в Хуананьском інституті, є навіть спеціальні піротехнічні факультети.

Перший феєрверк в Європі, записи про який збереглися в офіційних документах, був запущений в 1486 році на весіллі англійського короля Генріха VII. Єлизавета I, королева Англії, навіть ввела особливу придворну посаду - фейерверкмейстер, а король Яків II Стюарт одного разу дарував лицарське звання одного з мейстерів за те, що той влаштував приголомшливо красивий феєрверк.

Існують дві основні школи феєрверків: європейська та азіатська. За канонами європейської школи феєрверки прийнято запускати залпами, так, щоб виходили приголомшливі каскади вогнів. Азіатська школа передбачає запуск всієї піротехніки разом, щоб було дуже яскраво і голосно.

Для отримання в феєрверках вогнів різних кольорів використовують різні хімічні речовини. Фіолетовий колір виходить завдяки калію, жовтий - натрію, блакитний - селену і т.д. У ракетах використовується магній, що дає гарний червоний спалах і здатний горіти навіть в воді.

Вступ Росії в XVIII століття за наказом Петра I було відзначено феєрверком, який тривав цілий тиждень! Так, пристрасть російського государя до піротехніки була воістину полум'яною!

Любила феєрверки і російська імператриця Анна Іванівна. «Вогняну потіху», організовану на честь її дня народження, протягом 70 днів готували 2 тисячі майстрів.

Незважаючи на існування при англійському королівському дворі посади фейерверкмейстера, при інших європейських дворах організація феєрверків входила в обов'язки ... придворного кондитера!

Найбільший в світі феєрверк був запущений в 1988 році під час одного з японських фестивалів. Важив феєрверк понад 500 кг, а його «вогняна квітка» мав діаметр більше кілометра.

У Великобританії несанкціонований запуск феєрверка в громадському місці - це кримінальний злочин, який карається штрафом в розмірі до 5 тисяч фунтів стерлінгів.

Однак, як не дивно, рекорд з одночасного запуску феєрверків поставив якраз британець Террі МакДональд: він примудрився запустити 39.200 феєрверків за 15 секунд!

У грецькому містечку Вронтадос, розташованому на острові Хіос, щорічно відбувається війна феєрверків. На Великдень тут дві місцеві церкви влаштовують жартівливе змагання, метою якого є потрапляння феєрверком в дзвіницю церкви-суперниці. В результаті тисячі прихожан запускають десятки тисяч ракет, а на наступний день підраховують кількість точних попадань, визначаючи переможця

Підпишіться на розсилку знижок і новин