Офіційний сайт гуртово-роздрібної компанії-виробника піротехники в Україні

                                            ФЕЄРВЕРК                               

  Ми не просто продаємо феєрверки, а даруємо яскраві емоції, що залишаються назавжди!

 

Магазин виробника піротехніки

ФЕЄРВЕРК   

 

гурт та роздріб

Що за Новий рік без феєрверків?

Що за Новий рік без феєрверків?

Це барвисте видовище допомагає створити святковий настрій і тішить наше почуття прекрасного! Виявляється, з феєрверками пов'язано багато чого цікавого. Про найцікавіші факти ми постараємося вам розповісти.

Феєрверки з'явилися в стародавньому Китаї приблизно 2 тисячі років тому. Спочатку вони служили для того, щоб відлякувати злих духів своїм блиском і гуркотом. Не дивно, що тоді без феєрверків не обходилися ні весілля, ні дні народження, ні релігійні свята, ні навіть похорон! Власне кажучи, піротехнічні шоу неймовірно популярні і в сучасному Китаї.

Цікаво, що 80% всіх феєрверків в світі made in China.

У деяких китайських технічних вузах, наприклад, в Хуананьском інституті, є навіть спеціальні піротехнічні факультети.

Перший феєрверк в Європі, записи про який збереглися в офіційних документах, був запущений в 1486 році на весіллі англійського короля Генріха VII. Єлизавета I, королева Англії, навіть ввела особливу придворну посаду - фейерверкмейстер, а король Яків II Стюарт одного разу дарував лицарське звання одного з мейстерів за те, що той влаштував приголомшливо красивий феєрверк.

Існують дві основні школи феєрверків: європейська та азіатська. За канонами європейської школи феєрверки прийнято запускати залпами, так, щоб виходили приголомшливі каскади вогнів. Азіатська школа передбачає запуск всієї піротехніки разом, щоб було дуже яскраво і голосно.

Для отримання в феєрверках вогнів різних кольорів використовують різні хімічні речовини. Фіолетовий колір виходить завдяки калію, жовтий - натрію, блакитний - селену і т.д. У ракетах використовується магній, що дає гарний червоний спалах і здатний горіти навіть в воді.

Вступ Росії в XVIII століття за наказом Петра I було відзначено феєрверком, який тривав цілий тиждень! Так, пристрасть російського государя до піротехніки була воістину полум'яною!

Любила феєрверки і російська імператриця Анна Іванівна. «Вогняну потіху», організовану на честь її дня народження, протягом 70 днів готували 2 тисячі майстрів.

Незважаючи на існування при англійському королівському дворі посади фейерверкмейстера, при інших європейських дворах організація феєрверків входила в обов'язки ... придворного кондитера!

Найбільший в світі феєрверк був запущений в 1988 році під час одного з японських фестивалів. Важив феєрверк понад 500 кг, а його «вогняна квітка» мав діаметр більше кілометра.

У Великобританії несанкціонований запуск феєрверка в громадському місці - це кримінальний злочин, який карається штрафом в розмірі до 5 тисяч фунтів стерлінгів.

Однак, як не дивно, рекорд з одночасного запуску феєрверків поставив якраз британець Террі МакДональд: він примудрився запустити 39.200 феєрверків за 15 секунд!

У грецькому містечку Вронтадос, розташованому на острові Хіос, щорічно відбувається війна феєрверків. На Великдень тут дві місцеві церкви влаштовують жартівливе змагання, метою якого є потрапляння феєрверком в дзвіницю церкви-суперниці. В результаті тисячі прихожан запускають десятки тисяч ракет, а на наступний день підраховують кількість точних попадань, визначаючи переможця

Підпишіться на розсилку знижок і новин