Інструкція з використання піротехніки

Інструкція з використання піротехніки

При покупці піротехніки часто постає питання з її правильного використання. У правій частині розташована картинка з інструкцією, ідентична тій, яка роздрукована на кожному виробі з внесенням поправок індивідуально для кожного виробу. Наприклад, якщо куплений феєрверк має калібр 20, безпечна відстань між ними для глядачів буде 20 м, а для феєрверку 50-го калібру буде вже 50 метрів.

Для безпечного запуску феєрверків слід:

 
  • в першу чергу бути при здоровому глузді, щоб не робити помилок при запуску;
 
  • розташувати феєрверк на рівній поверхні з урахуванням того, що він буде вистрілювати вгору на висоту, що дорівнює його калібру. Висота пострілу і відстань до глядачів можна вважати однією цифрою, тому що це превентивні методи у випадку перекидання феєрверку. Наприклад, якщо салют 20 калібру, то відстань буде дорівнювати 20 м. Правилами заборонено використання піротехніки ближче 50 м до будинків, ближче 70 м до АЗС і лісу, а також ближче ніж 100 м до лікарень;
 
  • відкрити кришку коробки (упаковки) і відірвати її --  превентивні методи, щоб феєрверк не закрило кришкою поривом вітру;
 
  • відірвати захисну наліпку з написом «Фітіль» (ґніт) і звільнити його.
 
  • У разі, якщо для запуску передбачається один феєрверк або кілька одночасно, то просто підпалюємо гноти і віддаляємося за 5 сек на безпечну відстань. Бажано підпалювати феєрверки одночасно. У цьому можуть допомогти друзі. Або, якщо підпалюєте самі, а одночасно підпалити не встигаєте, то першим підпалюється феєрверк, який довше буде працювати, щоб вирівняти їх по тривалості.
    Якщо вам необхідно, щоб спочатку відпрацював один, а слідом за ним запустився наступний феєрверк без паузи, то в професійній піротехніці для цих випадків є 2 гноти. Один -- у верхній частині виробу, інший -- в нижній. Використовуємо можливість «закільцьовування». Беремо кінець нижнього гноту одного виробу (того, що буде працювати першим) і з'єднуємо, з запасом, на кінці верхнього гноту іншого виробу паралельно один до одного. Накладаємо один гніт на другий з запасом і пов'язуємо скотчем або мотузкою. Іскра після відпрацювання феєрверку перейде на наступний феєрверк і запустить його, чого ми власне і хотіли. На жаль даний спосіб підходить тільки для професійної піротехніки. Для побутової прийдеться запускати кожен виріб окремо, вручну.
 

Важливо пам'ятати: при підпалі гноту виробу і його відпрацювання забороняється нахилятися над ним. Феєрверк складається зі стовбурів, які працюють послідовно або одночасно (в залежності від схеми феєрверку), але незалежно один від одного. Тому, бувають випадки, коли деякі стовбури можуть не спрацювати. Переконливе прохання не нахилятися над феєрверком ні до, ні після спрацьовування. Якщо феєрверк відпрацював тільки частково, підпалювати його повторно суворо заборонено.

Зберігання феєрверків

Дозволено тимчасове зберігання феєрверківіз загальною масою вибухової речовини не більше 10 кг у будинку, в житлових приміщеннях, в місцях, які будуть недоступні для дітей. Зберігати піротехніку можна в сухих приміщеннях при температурі не вище +30оС і відносній вологості не вище 65%.

Підпишіться на розсилку знижок і новин