Офіційний сайт гуртово-роздрібної компанії-виробника піротехники в Україні

                                            ФЕЄРВЕРК                               

  Ми не просто продаємо феєрверки, а даруємо яскраві емоції, що залишаються назавжди!

 

Магазин виробника піротехніки

ФЕЄРВЕРК   

 

гурт та роздріб

Найцікавіші факти про феєрверки

Найцікавіші факти про феєрверки

Щоб створити феєрверк, потрібно знати хімію. Наприклад, такий елемент як селен, здатний пофарбувати безбарвне полум'я в блакитний колір, натрій забарвлює в жовтий колір, а калій надає фіолетових фарб.

Невдало позначився на долі Людовика XVI і Марії-Антуанетти феєрверк, який стався на їх весіллі. Щоб на нього подивитися, зібралося багато народу, в результаті натовпу загинуло багато людей. А через 23 роки пару стратили, і багато жителів вважали, що той феєрверк був пророкуванням для нещасних доль.

Петро I дуже любив феєрверки, тому за його наказом був проведений найяскравіший і видовищний феєрверк, який тривав тиждень.

Імператриця Анна Іванівна організувала феєрверк, в підготовці якого брали участь 2000 осіб, і тривала ця підготовка 10 тижнів.

Існують спеціальні школи, в яких навчають мистецтву феєрверків.

Феєрверки послужили натхненням одного перукаря для створення зачіски. За часів правління Марії Медічі, жінки носили зачіску, зроблену зі скрученого волосся, які були укладені в конус. Називалася така зачіска - «ракета».

Композитори, завдяки феєрверкам створювали нові шедеври. Так, наприклад, Гендель написав музику, яка призначалася для демонстрації феєрверків. І така музика мала різні назви. Наприклад, Жаба, Букет, Зграя, Гарматний постріл.

За часів європейських ченців у всіх кондитерських виробах обов'язково повинні були бути присутніми прикраси, що символізують феєрверк.

При терті синтетичної тканини утворюється іскра, яка здатна запалити феєрверк. Тому бажано носити тільки одяг з натуральних тканин і не носити в кишенях різну піротехніку.

Жителі грецького міста Вронтадос, щорічно на святкування Великодня влаштовують ракетну війну. Вони своїми руками виготовляють ракети і починають запускати їх в дзвіниці церков. Спочатку у них були свої протистояння між церквами, яких в місті всього дві. Тому така традиція продовжується і досі. Мета противника - потрапити в дзвіницю іншої церкви. Переможець визначається за кількістю влучень.

Салют лікує від недуг. У момент страшної епідемії пневмонії, китайські жителі вірили, що це все злі духи провокують. Тому вони влаштовували запуск феєрверків і таким чином проганяли злих духів і відповідно хворобу.

Феєрверк в перекладі з японської означає «вогняна квітка» або «квітка вогню».

Дуже часто від нещасних випадків, що сталися в результаті феєрверків, страждають діти у віці 16 років, тому що не виконують запобіжні заходи.

Європейці відрізняються від китайців по запуску феєрверків. Для європейців характерно здійснювати запуск поступово, щоб встигнути розглянути кожен феєрверк, а китайці запускають все оптом.

У Китаї був створений перший феєрверк близько 2 тисяч років тому, для відлякування злих духів.

Протягом багатьох століть жителі Індії та Таїланду проводили релігійні церемонії, які супроводжувалися феєрверками. Ракети довжиною в 3 метра приєднувалися до балок з бамбука, які були 12 метрів заввишки, і така конструкція пускалася в небо.

В Англії вперше з'явився феєрверк на весіллі Короля Генрі VII в 1486 році. Цей момент був офіційно зареєстрований владою.

В Америку вперше був привезений феєрверк капітаном Джоном Смітом, англійцем за походженням. Історія знає його як Покахонтас.

У 1988 році в Японії був створений величезний феєрверк вагою в 500 кг і діаметром вибуху більше 100 метрів.

У Великобританії влаштовувати феєрверки в громадських місцях вважається кримінальним злочином, і тому за таке порушення передбачається штраф в 5000 фунтів.

Підпишіться на розсилку знижок і новин