Найцікавіші факти про феєрверки

Найцікавіші факти про феєрверки

Щоб створити феєрверк, потрібно знати хімію. Наприклад, такий елемент як селен, здатний пофарбувати безбарвне полум'я в блакитний колір, натрій забарвлює в жовтий колір, а калій надає фіолетових фарб.

Невдало позначився на долі Людовика XVI і Марії-Антуанетти феєрверк, який стався на їх весіллі. Щоб на нього подивитися, зібралося багато народу, в результаті натовпу загинуло багато людей. А через 23 роки пару стратили, і багато жителів вважали, що той феєрверк був пророкуванням для нещасних доль.

Петро I дуже любив феєрверки, тому за його наказом був проведений найяскравіший і видовищний феєрверк, який тривав тиждень.

Імператриця Анна Іванівна організувала феєрверк, в підготовці якого брали участь 2000 осіб, і тривала ця підготовка 10 тижнів.

Існують спеціальні школи, в яких навчають мистецтву феєрверків.

Феєрверки послужили натхненням одного перукаря для створення зачіски. За часів правління Марії Медічі, жінки носили зачіску, зроблену зі скрученого волосся, які були укладені в конус. Називалася така зачіска - «ракета».

Композитори, завдяки феєрверкам створювали нові шедеври. Так, наприклад, Гендель написав музику, яка призначалася для демонстрації феєрверків. І така музика мала різні назви. Наприклад, Жаба, Букет, Зграя, Гарматний постріл.

За часів європейських ченців у всіх кондитерських виробах обов'язково повинні були бути присутніми прикраси, що символізують феєрверк.

При терті синтетичної тканини утворюється іскра, яка здатна запалити феєрверк. Тому бажано носити тільки одяг з натуральних тканин і не носити в кишенях різну піротехніку.

Жителі грецького міста Вронтадос, щорічно на святкування Великодня влаштовують ракетну війну. Вони своїми руками виготовляють ракети і починають запускати їх в дзвіниці церков. Спочатку у них були свої протистояння між церквами, яких в місті всього дві. Тому така традиція продовжується і досі. Мета противника - потрапити в дзвіницю іншої церкви. Переможець визначається за кількістю влучень.

Салют лікує від недуг. У момент страшної епідемії пневмонії, китайські жителі вірили, що це все злі духи провокують. Тому вони влаштовували запуск феєрверків і таким чином проганяли злих духів і відповідно хворобу.

Феєрверк в перекладі з японської означає «вогняна квітка» або «квітка вогню».

Дуже часто від нещасних випадків, що сталися в результаті феєрверків, страждають діти у віці 16 років, тому що не виконують запобіжні заходи.

Європейці відрізняються від китайців по запуску феєрверків. Для європейців характерно здійснювати запуск поступово, щоб встигнути розглянути кожен феєрверк, а китайці запускають все оптом.

У Китаї був створений перший феєрверк близько 2 тисяч років тому, для відлякування злих духів.

Протягом багатьох століть жителі Індії та Таїланду проводили релігійні церемонії, які супроводжувалися феєрверками. Ракети довжиною в 3 метра приєднувалися до балок з бамбука, які були 12 метрів заввишки, і така конструкція пускалася в небо.

В Англії вперше з'явився феєрверк на весіллі Короля Генрі VII в 1486 році. Цей момент був офіційно зареєстрований владою.

В Америку вперше був привезений феєрверк капітаном Джоном Смітом, англійцем за походженням. Історія знає його як Покахонтас.

У 1988 році в Японії був створений величезний феєрверк вагою в 500 кг і діаметром вибуху більше 100 метрів.

У Великобританії влаштовувати феєрверки в громадських місцях вважається кримінальним злочином, і тому за таке порушення передбачається штраф в 5000 фунтів.

Підпишіться на розсилку знижок і новин